Operating Voltage:400 V AC
Output Power:4 kW
Frequency Range:0.5 – 400 Hz
Input Current:5.4 A
Output Current:4 A
Protection Class:IP21
Environmental Grade:Class C2 EMC Filter
Communication Interface:Built-in Modbus & Fieldbus Adapters
Approval:UL, cUL, CE, C-Tick, GOST R
RoHS Compliance:Compliant
ABB ACS580-04-585A-4 3ABD00036862-D Frequency Converter
    Customers reviews
    There are no reviews yet.
    Be the first to review “585A-4 – ABB Industrial Module”